Næste trin i montering af LK FUGA® er valg og montering af tangenter og afdækning. Idet "nøgne" indsatse, tangenter og afdækninger kan købes enkeltvist, kan man frit vælge mellem de mange typer af afdækninger og tangenter, som LK FUGA-serien omfatter.

Fortæl din kunde om de mange muligheder, der findes i form af farvevalg, specialløsninger og designs - og se nogle eksempler nedenfor:

Farve

Du kan vælge hvide, grå eller koksgrå tangenter alt afhængig af kundens ønsker

Med/uden LED lys

Du kan vælge en tangent med LED lampebase på bagsiden og LED'en synlig fra forsiden, som kan lyse i mørket eller indikere om kontakten er tændt eller slukket.

Specialløsninger

Vi tilbyder forskellige specialløsninger på tangenten - fx en elbesparende grøn kontakt eller en antibakteriel stikkontakt.

Farver

Vælg mellem hvide, grå eller koksgrå afdækninger.

Med/uden jord

Tilbyd din kunde at have en stikkontakt med jord (det tredie ben i stikproppen) eller uden jord.

Specialløsninger

Vi tilbyder forskellige specialløsninger på tangenten - fx en elbesparende grøn kontakt eller en antibakteriel stikkontakt.